kapalı emar niçin gereklidir

Kapalı Emar Kimler Yaptırabilir

Önemli araç olan ise şüphesiz kapalı emar cihazıdır. Özellikle hastalıkların tanısında oldukça faydalı bir aksamdır. Vücudunuzda bulunan ve ya bulunabilecek bütün hastalıklı kısımların tanınmasında ve ortaya çıkarılarak tedavi edilmesinde hayati bir öneme sahiptir.

Bu sebeple neredeyse her hastanede bulunması zorunlu bile diyebileceğimiz kadar elzemdir. Doktorların hastalıklar karşısında ellerini daha da güçlendiren bu teknolojik ilerlemeler her geçen gün tıp alanının daha da ayrılmaz bir parçası haline gelmektedirler. Bu yüzden de size hastalıklar karşısında daha fazla direnç ve umut kazandırmaktadırlar.

Ultrasonun Ne Durumlarda Gerekir?

Tabi ki bu cihaza girecek hastaların bilmesi gereken kesinlikle hareket etmemeleri gerektiğidir. Hareketsiz bir şekilde duruma göre değişen sürelerde ki genelde yirmi beş ila kırk beş dakika arasında bir sürede bütün vücutları ve ya sadece odaklanan bölgeler kemiklerinin içinde ki hale kadar en ince ayrıntısına kadar doktorlarının ekranında belirecektir.

Bu şekilde de doktor hastalığın kökenini daha net tespit edebilecek ve devamında en uygun tedaviyi buna göre uygulayabilecektir. Ultrason cihazı ise biraz daha basit bir sistemsel teknik içermesine rağmen tamamen farklı bir çalışma metodu içermektedir.

Öncelikle ct taramalarında olduğu gibi belli bir radyasyona maruz kalmanızı engeller. Çünkü genel çalışma prensibi ses dalgaları üzerine kuruludur.

Genel itibariyle bir görüntünün çok daha fazla boyutlu kısmının ekrana yansıtılabilmesi anlamına gelmektedir. Bu arada ki farkı yaratan ise gönderilen frekansın dalga boyunun sıklaşarak daha da net görüntüler elde edilmesi şeklinde anlatılabilir.

Ultrason ekranı bebeğinizi ilk kez gördüğünüz onunla ilk kez tanıştığınız yerdir. Bu özellikleri ile de oldukça özel bir alandır. Bu sebeple de değişen tıp teknolojisinin son mucizeleri size çok daha etkili bir karşılama durumu sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Anti-Düz  Kas Antikor  ( ASMA ) Testi 

https://www.hekimoglugoruntuleme.com/ultrason/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar

Görüşlerinizi bildiriniz.