rahim filmi

Rahim Filmi HSG Nedir?

Rahim filmi HSG, rahim ve fallop tüplerinin radyolojik olarak değerlendirilmesidir ve çoğunlukla infertilitenin değerlendirilmesinde kullanılır. HSG için diğer endikasyonlar arasında tekrarlayan spontan abortus öyküsü olan kadınların değerlendirilmesi, tubal ligasyon uygulanan veya tubal ligasyonu açılan kadınların postoperatif değerlendirilmesi ve myomektomi öncesi hastaların değerlendirilmesidir. HSG’nin birincil rolü, fallop tüplerinin değerlendirilmesidir. Ultrason   endometriyumun ( anormal uterin kanama, polipler gibi) ve gebeliğin değerlendirilmesinde kullanılırken, manyetik rezonans (MR) görüntüleme   miyometriyumun (  uterus konturu, myomlar gibi ) ve yumurtalıkların değerlendirilmesinde daha fazla kullanılmaktadır.  HSG sayısı son birkaç yılda önemli ölçüde artmıştır. Bu artış büyük olasılıkla  , (a) üreme tıbbındaki ilerlemeler sayesinde , daha çok sayıda başarıyla sonuçlanan in vitro fertilizasyon prosedürlerine  ;  (b)hamileliği daha geç dönemlere kadar erteleyen kadınlara yönelik eğilimin artmasına bağlı olabilir.  

Histerosalpingografi ( HSG ) ( ilaçlı rahim filmi ) gebelik potansiyelinin araştırılmasında çok önemli bir görüntüleme yöntemidir. Genelde hsg rahim filmi ve tüplerin içine kontrast madde verilerek röntgen çekilmesi sayesinde , rahim ve tüplerin iç yapısının, tüplerin açıklığının değerlendirilmesine olanak sağlar.

Normal bir kadında verilen sıvı herhangi bir güçlükle karşılaşmadan rahimin içini doldurur ve tüplere geçer. Buradan da karın boşluğuna yayılır.

Rahim filmi  HSG ’nin kullanım alanları nelerdir?

Histerosalpingografi infertilite (kısırlık) tedavisi görmesi gereken hastaları incelemek için kullanılır. Radyoloğun, rahimin şeklini ve yapısını , fallop tüpleri açık mı , kapalı mı olduğunu değerlendirmesine olanak sağlar.

Bu tetkik sayesinde sperm ile yumurtaların birleşmesine engel olan bir tıkanıklık, ya da döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesine engel bir rahim anomalisi kolaylıkla saptanabilir.

Rahim  filmi  infertil hastanın değerlendirilmesinde değerli bir tekniktir. Son on yılda, infertilite  değerlendirmesi yapılan  kadınların sayısı önemli ölçüde artmıştır.  Rahim filmi HSG infertilite çalışması için bir tarama prosedürü olarak kabul edilir. MR görüntüleme, histeroskopi ve laparoskopi gibi diğer diagnostik araçların geliştirilmesine rağmen, histerosalpingografi fallop tüplerinin durumunun araştırılmasında  ana incelemedir. Rahim filminin özellikle uterus kavite anormalliklerinin tanısında yüksek bir duyarlılığa, fakat düşük özgüllüğe sahip olduğu bildirilmiştir .  Rahim  filmi HSG nin teknik kalitesi, yanlış yorumlara yol açan faktörleri sınırlamak için önemlidir.

İlaçlı Rahim Filmi  HSG  ne zaman yapılmalıdır?

HSG için spesifik bir hasta hazırlığı gerekmemektedir. HSG için iki kontrendikasyon vardır: gebelik ve aktif pelvik enfeksiyon. Muayene, adet döngüsünün 7-12. günlerinde planlanmalıdır (1. gün, adet kanamasının ilk günüdür). Bu proliferatif fazda endometriyum ince olduğundan hem  görüntü yorumunu kolaylaştırır hem de gebelik olmadığından emin oluruz. Potansiyel bir hamilelikten kaçınmak için hastaya, menstruasyon kanaması süresinden itibaren cinsel ilişkiden kaçınması söylenmelidir. Hastanın düzensiz adet döngüsü varsa veya gebelik olasılığı varsa, serum β – HCG düzeyi değerlendirildikten ve gebelik olmadığından emin olunduktan sonra işlemin yapılması uygun olacaktır.

Ağrısız Rahim Filmi HSG nasıl çekilir?

Hasta röntgen masasına sırt üstü yatar ve bacaklarını kendine doğru toplar. Öncelikle muayene spekulumu takılır ve rahim ağzı görülür. Vajina ve rahim ağzı mikrop öldürücü bir solüsyon ile silinir.  Daha sonra rahim ağzı kanalına ucu balonlu yumuşak ince bir kateter (ince borucuk) yerleştirilir. Rahim filmi çekilirken röntgen filminde görünen sıvı içeren ilaç kullanılır , kanül aracılığıyla rahim içine yavaş yavaş verilir. Uterus ve fallop tüplerini değerlendirmek için aralıklı olarak  floroskopik görüntüler alınır.

En az dört spot radyografi alınması gerekir 

İlk görüntü ( Resim 1a) uterusun erken dolumu sırasında elde edilir ve herhangi bir dolum  defekti veya kontur anormalliğini değerlendirmede kullanılır. Küçük dolum defektleri  bu aşamada en iyi şekilde görülür. İkinci görüntü (Resim 1b)  uterus kavitesi tamamen dolduğunda alınır. Uterus iyi opasifiye edildiğinde küçük dolum defektleri gizlenebilse de, bu aşamada uterusun şekli  en iyi şekilde değerlendirilir. Üçüncü görüntü (Resim 1c) fallop tüplerini göstermek ve değerlendirmek için elde edilir. Dördüncü görüntü (Resim 1d ) kontrast maddenin  serbest intraperitonal yayılımı gösterilmelidir. Görülen herhangi bir anormalliği tesbit etmek  için ek spot radyografiler çekilebilir. Tüpleri daha iyi görüntüleyebilmek üst üste binmeleri engellemek için gerektiğinde oblik görüntüler çekilebilir. Çalışma sonunda, balonun ilk yerleştirmede bulunduğu bölgeyi kapatması durumunda ,  uterus alt segmentini değerlendirmek için balonu söndürdükten sonra  bir radyografi elde edilir. Biz  tenakulum kullanmıyoruz; uterusu çekmek gerekirse , bunu  HSG kateterini  hafifçe aşağı çekerek yapıyoruz.

rahim filmi hsg

Resim  1a.  Rahmin erken dolum aşamasında elde edilen spot radyografi. Küçük dolum defektleri bu aşamada en iyi şekilde görülür. 

Rahim filmi

Resim 1b  Kontrast madde ile uterus tamamen dolduktan sonra elde edilen bir radyografide, her iki fallop tüpünün başlangıç kısımları opaklaşır. Uterusun erken dolum aşamasında elde edilen görüntüler gibi, tam uterus distansiyonunda elde edilen görüntüler, defekt ve kontur anormalliklerinin değerlendirilmesini sağlar. Bununla birlikte, uterus tamamen dolduğunda  küçük dolum defektleri  gizlenebilir. 

rahim filmi fiyatları

Resim 1c  Her iki fallop tüpünün interstisyel, istmik ve ampuller kısımlarını açık bir şekilde göstermektedir.

Rahim filmi hsg hakkında bilgi veriyor

Resim  1d Kontrast maddenin fallop tüplerinden intraperitoneal alana döküldüğü görülmektedir. Bu durumda, dökülme uterus fundusun dışa kavsini göstermektedir(ok).

İlaçlı Rahim Filmi HSG  ağrılı bir işlem midir ?

Eski tekniklerle yapılan ilaçlı rahim filminde rahim ağzı tenakulum adı verilen aletle tutulup çekildiğinden dolayı ağrıya yol açabilmesi nedeniyle hastalar bu işlemi yaptırmaktan korkmakta ve / veya anestezi talep etmektedir.

Yeni geliştirilen teknikler sayesinde rahim filmi ağrısız bir şekilde yapılabilmektedir. Burada kullanılan cihazların ve aparatların yeni teknoloji olması yanında uygulamayı yapan ekibin tecrübesi ve deneyimi de çok önemli olmaktadır.

İlaçlı Rahim Filmi HSG nin diğer avantajları nelerdir?

En önemli avantajlarından birisi de HSG’ nin tedavi edici özelliğidir. HSG çekilmesini takiben tüplerin içindeki küçük yapışıklıkların açılması söz konusudur.

İnfertil (kısırlık sorunu olan) bir bayanda diğer parametreler normal ise ve HSG çekiminden sonraki 6 ayda gebelik oranları artmaktadır.

Bu nedenle ilaçlı rahim filmi HSG kısırlık tedavisinde hem teşhis için hem de tedavi için önemli bir yöntemdir.

Rahim Filmi HSG Fiyatları 2024

Yerel sağlık kuruluşlarını, tıp merkezlerini veya hastaneleri doğrudan arayarak, rahim filmi veya histerosalpingografi (HSG) gibi tıbbi prosedürlerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, bazı sağlık sigortalarının belirli tıbbi prosedürleri kapsayabileceğinden emin olmalısınız.

Dr.Abdullah Cevahir
Radyoloji Uzmanı
Hekimoğlu Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Yorumlar

 • 29 Eylül 2019
  selma çürük

  rahim filmi ücreti nekadardir

 • 29 Eylül 2019
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba rahim filmi HSG ücreti ve randevularımız hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 veya 05359214295 nolu telefonlardan alabilirsiniz.

 • 17 Ekim 2019
  Meryem ölmez

  Çok tşk ederim hsg cektirdim bugün hiç korktuğum gibi değildi ceken uzman çok güler yüzlüydü çok sakinleştirdi beni ve şükür ki herşeyim güzel cıktı 🙏

 • 02 Aralık 2019
  Yeliz Güner

  Merhaba, Merkezinizden çok memnun kaldım. Rahim filmi işlemini yapan uzman çok güler yüzlü ve ilgiliydi işlemi kolaylıkla atlattım. Herşey için teşekkür ederim.

 • 17 Aralık 2019
  Firdes gunduz

  Rahim ici filmi ne kadar acba

 • 17 Aralık 2019
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba rahim filmi fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 ve 05359214295 nolu telefonlardan alabilirsiniz.

 • 20 Aralık 2019
  Yekhebun

  Rahim filim çektirmek istiyorum fiyatı nekadar

 • 20 Aralık 2019
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba rahim filmi fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 ve 05359214295 nolu telefonlardan alabilirsiniz.

 • 04 Ocak 2020
  Reyhan kul

  Rahim filmi için her iki Elif HANIM’A Çok teşekkür ederim. Çok sakin davranarak beni sakinleştirdiler. Başarılar diliyorum

 • 07 Ocak 2020
  Melek koc

  Melek koc
  Bugün hsg rahim flimi çektirdim okadar güzel ilgiendilerki cok memnun kaldım herkese tavsiye ederim inanın agrım islem esnasın da saniyelik sürdü bitisinde agrısız sızısız suan gece okadar rahatım o elif adında iki bayana cok ama cok tesekkkür ederim 🙂

 • 28 Ocak 2020
  Aaaa

  Gebelik icin ultrason fiyatini ogrene bilir miyim?

 • 28 Ocak 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba ayrıntılı gebelik ultrasonunun fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 ve 05359214295 nolu telefonlardan alabilirsiniz.

 • 05 Şubat 2020
  Nurseda tural

  Merhaba hsg filmi anestezilimi anestesizmi cekiliyor ogrenebilirmiyim

 • 05 Şubat 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Rahim filmi hsg çekimlerimiz anestezisiz yapılmaktadır.

 • 17 Şubat 2020
  Havva uçar

  Merhaba HGS rahim filmi fiyatı öğrenenebilirmiyim

 • 27 Şubat 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  merhaba rahim filmi HSG fiyatı ve randevu hakkında bilgiyi 02126321060 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 18 Şubat 2020
  Seyma

  Bugün Hsg filmi çektirmeye gittim ve gerçekten çok memnun kaldım .İnternetten okuyup kendinizi kasmaya hiç gerek yok. Elif hanımlar 😃 sağolsun çok destek oldular ve basit bir şekilde acısız ağrısız filmimi çektirtim. Kesinlikle tavsiye ederim 💯

 • 27 Şubat 2020
  Ebru Erguvan

  Rahim filmi HSG için gittim. Hem doktor hanım hem ön hazırlığıma yardım eden Elif hanım çok yardımcı oldular ve hiç ağrı yada acı hissetmeden işlemi tamamladılar. Fiyat da bir çok görüntüleme merkezi ile kıyaslandığında çok uygun.

  Kesinlikle tavsiye ederim. Hızlı sonuç alıyorsunuz.

  Teşekkürler.

 • 02 Mart 2020
  Gulseren

  Bugün çektirdim çok memnun kaldım ilgili güler yüzlü bayan olması ayrı bir rahatlık Elif veElif hanımlar çok çok teşekkür ederim

 • 06 Mart 2020
  Ayşe çelik

  3 ay önce çektirdim yazmaya yeni fırsatım oldu. Açıkçası çektirmeye korkuyordum kulaktan dolma duyduklarımdan dolayı ama çok şükür hiç bir ağrı hissetmeden 2 dakikada bitti ayrıca tüplerin tıkalı olmamasının yani sıra hamileliği kolaylaştırdığını da farkettim gerek doktor gerekse yardımcıları çok ilgili ve güler yüzle yardimci oldular çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim ..

 • 09 Mart 2020
  Tugba Uludag

  1 ay önce rahim filmi cektirdim, gergin gitmistim canimin yanacagini düsünüyordum ama hic öyle olmadi. Hem beni hazirlayan yardimci Elif Hanima hem de cekimi yapan doktor Elif Hanima cok tesekkür ederim. Incecik bir adet sancisi disinda hicbir sey hissetmedim. Ücret olarak da bircok yerden cok daha uygun fiyatli.

 • 21 Mayıs 2020
  Didem B.

  Bugün merkeze hsg için gittim. Kulaktan dolma bilgilerle işlemin acılı geçeceğini düşünüyorsunuz ancak hiç acı hissetmedim normal vajinal muayene gibi düşünebilirsiniz işlemi yapan kişiler telkin ediciydiler onun dışında hem rapor hem filmi 10 dk içinde verip kısaca bilgilendirme yapıyorlar diğer yerlere nazaran fiyat bakımından makul biyerdi çok memnun kaldım tskler

 • 21 Mayıs 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Biz teşekkür ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 • 11 Haziran 2020
  Selma dağtekin

  hsg fiyatı nedir

 • 18 Haziran 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  merhaba hsg fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 noku telefonumuzdan alabilirsiniz.

 • 17 Haziran 2020
  Sema Nur

  Elif hanıma çok teşekkür ederim rahim filmi çok korkutucu gelmişti ama hiçbirsey hissetmedim ve o kadar güzel ilgilendi ki sağolsun 🌹

 • 20 Haziran 2020
  Ayşenur Acar

  Merhaba ilaçlı hsg fiyatını öğrenebilir miyim bir de anestezili mi yapılıyor.

 • 21 Haziran 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba ilaçlı hsg fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

 • 15 Temmuz 2020
  Cemile Cetin

  Merhaba, rahim ici filmi ücreti ne kadar? Ne kadar sürede veriyorsunuz?

 • 16 Temmuz 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  merhaba rahim filmi sonucunuz işlemden hemen sonra verilmektedir. işlem fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

 • 23 Temmuz 2020
  Tuğba Aydemir

  Elif hanıma çok teşekkür ederim bugün oraya gelirken çok panik ve korkuyla gelmiştim ama beni sakinleştirip korkulacak hiç birşey olmayacağını ağrı hissetmeyeceğim söyledi ve dediği gibi de oldu ağrı acı hissetmedim çok ilgili davrandı kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

 • 22 Ağustos 2020
  Sevim Atalar

  Merhabalar rahîm filmini direk gelip cektirebiliyor muyuz yoksa doktor yönlendirmesi ile mi oluyor

 • 22 Ağustos 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba rahim filmi hsg yi direk gelip çektirebilirsiniz.

 • 22 Ağustos 2020
  Dilek

  Çok korktugum için aylardir erteliyordum bosuna ertelemisim Busra ve Elif hanıma çok teşekkür ederim canım hiç acımadı desem yeridir hiç korkmaya gerek yok hemde fiyat olarak çok uygun 👏👏

 • 27 Ağustos 2020
  Merve çoban

  Merhabalar, hsg ile ilgili günlerce çok faxla yorum okudum. Ağrı eşiği çok düşük biriyim normalde. Bu yüzden çok fazla gerildim uyku uyuyamadım günlerce ancak 27 ağustosta Hekimoğluna gittim ve Elif hanım ilgilendi. Önce yapılacak işlemler hakkında bilgi verdi rahatlattı sakinleştirdi. Sonrasında adım adım işlemi gerçekleştirdi. Hiçbir şey hissetmedim. Okuduğunuz kötü yorumların hepsini bi kenara bırakın. Kafanızda büyütmeyin. Zaten gereken yardımı ve desteği Elif hanımdan görüyorsunuz.

 • 05 Eylül 2020
  Gulnar

  Arkadaslar gönül rahatligiyla gide bilirsiniz agri hissetmedim kendinizi rahat bırakin korkmayin her sey kolay olucak .Doktor ve yardimcilara tesekkurler

 • 06 Ekim 2020
  Tuba

  Rahim filmi çektirdim şöyle söyleyebilirim ki normal jinokolojik muayeneden pek bir farkı yok hafif kasık ağrısı oluyor oda Elif hanım ve Büşra hanım işlem sırasında sizi rahatlatıcı şekilde konuştuğu için onuda minimum seviyede hissediyorsunuz elide çok hafif işlem bitince bitti mi diye şaşırarak sordum.Lütfen yorumlara aldanıp benim gibi günlerce kafanızda kurmayın.Elif hanım ve Büşra hanıma çok teşekkür ederim korkarak girdiğim odadan girerkenki tedirginliğimden eser kalmayarak çıktım☺️

 • 16 Ekim 2020
  Hilal

  Hsg çekimini duyunca cok korkmuştum. Cok yer araştırdım. Hekimoğlunu internetteki olumlu yorumlara istinaden tercih ettim. Yine de aşırı tedirginliğim vardı. Ama çekimim cok sorunsuz şekilde yapıldı. Regli sancısı gibi bir ağrı hissettim o kadar. Sonrasında normal hayatıma devam ettim. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Cok memnun kaldım.

 • 04 Kasım 2020
  Sakine

  03.11.2020 HGS çekimi yaptım. hekimoğlu yorumlarını okuyup çok araştırıp gittim. Agri eşiğim çok düşük olmasına ragmen işlem sırasında hiç pişey anlamadım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hekimoğlu ekipine çok teşekkürler iyiki varsınız.

 • 28 Kasım 2020
  Zeyno Efe

  Öncelikle nasıl teşekkür ederim bilmiyorum. Ben oraya gelirken elim ayağım titriyordu randevuyu aldıgımdan beri korkuyordum. Etrafındakiler korkuttu beni. Fakat oradaki elif hanım mükemmel mükemmel ötesi beni sakinleştirdi benimle çok ilgilendi eğer bir bebeğim olursa elif hanım sayesınde cunku yapamıcaktım korkudan ve acısız sızıs bir şekilde gecti boş yere korkmuşum. Bana dediği tek şey bir dakkalık iş ama sen ne zaman rahatlarsan farketmez tam tamına benı 20 dakka dinledendirdi korkum gectı ve rahat şekilde çektirdim. Sonsuz teşekkürler Elif hanım🧿🤲❣️😘

 • 04 Aralık 2020
  Büşra

  04.12.2020 tarihinde hsg çekimi yaptırmak için Hekimoğlu görüntüleme merkezine gittim .kulaktan duyma bilgilerle ağrılı olacağını düşündüğüm için hem korktum hem de bir süre erteledim.çok yer araştırdım Hekimoğlunun yorumlarını okuyunca çektirmeye karar verdim .işlem sırasında size sürekli bilgi veriliyor. Ağrı olacağını beklerken bitti denildi, İnanın hiç ağrı hissetmedim .Kesinlikle tavsiye ediyorum Bütün Hekimoğlu ekibine teşekkür ederim.

 • 09 Aralık 2020
  Visola mirzayeva

  Merhaba ilaçli rahim filmi hsg fiyat alabilirmiyim.

 • 09 Aralık 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba ilaçlı rahim filmi hsg fiyat ve randevu bilgisini 2126321060 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 14 Aralık 2020
  Aslı

  Merhaba,bende çok korkuyorum bu işlemden.ama elif hanıma gelen yorumlar bir nebze olsun beni rahatlattı.umarim benim islemimide elif hanım yapar.en kısa sürede gideceğım🤗

 • 14 Aralık 2020
  Aylin

  Merhaba, yorumların hepsinin doğru olduğunu gidip filmi çektirdikten sonra onayladım. Hiç korkmayın, tereddüt etmeyin mesafe uzak demeyin gidin. Boş yere 3 dk lık işlem için başka yerde anestezi almayın , deli paralar vermeyin.Gerçekten acısız,hafif adet ağrısı gibi ama dayanılır ve kısa sürüyor. Teşekkür ediyorum operasyonu gerçekleştiren ekibe.

 • 18 Aralık 2020
  buşra yıldız

  Bugün Hsg çekilmeye gittim dışarıya göre daha makul fiyatlar ve gerçekten çok güler yüzlü konuşarak geçen bir çekimdi nasıl oldu anlamadım bile sonrasında antibiyotik ve ağrı kesici 4 gün almanız söyleniyor ve reçete ediliyor. Çıkışta hemen sonuçları da alabiliyorsunuz.
  Tavsiye derim.

 • 04 Ocak 2021
  MELİKE BERBER

  Bugün hsg çekilmeye gittim dışarıya göre fiyatı fazlasıyla makul ve bu firma içn okuduğunuz yorumlara inanmayaın Elif hanım fazlasıyla titiz ve çok hoşgörülü randevum saat 10.00’da olmasına rağmen 09.00’da gidip bekledim ve kısa sürede aldılar ilgi alaka çok iyi nasıl giderseniz öyle karşılanırsınız işlem yaklaşık 2-3 dk sürdü çok kısa süreli hafif ağrılı olacak korkulacak bir durum söz konusu değil bilginiz olsun.. teşekkülker…
  HEKİMOĞLU GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ

 • 25 Ocak 2021
  Yasemin özpınar

  Hiç korkmayın gerçekten çok güzel ilgilendiler anlayışlı ve içten hsg çeken dünya tatlısı iki hanima çok teşekkür ederim

 • 27 Şubat 2021
  Gülçin ÇAKMAK

  Bende rahim filmi için haftaya gelicem yorumları okudukça içim rahatladı inanın elif hanımı istiyorum :))

 • 09 Mart 2021
  KÜBRA ESER

  MERHABA RAHİM FİLMİ İÇİN GELMEK İSTİYORUM BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ

 • 09 Mart 2021
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba rahim filmi hsg çekimi hakkında detaylı bilgiyi 02126321059 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz

 • 15 Mart 2021
  Özlem KOYUNCU

  Bugün hgs çekimi için gitmekte en doğru karar verdiğim yer. Gerçekten hissettiğiniz şu şekilde oluyor regl iken kasık ağrısı o kadar.

 • 25 Haziran 2021
  Tuba öz

  Çok korkarak hsg çekimine gittim aşırı derecede muayene korkusu olan biriyim ama gerçekden çok memnun kaldım hiç ağrı acı olmadan çekildi gerçekden tavsiye ederim ben bukadar rahat çekildiysem herkez çekilebilir🤗

 • 25 Haziran 2021
  Tuba öznalçı

  Çok korkarak hsg çekimine gittim aşırı derecede muayene korkusu olan biriyim ama gerçekden çok memnun kaldım hiç ağrı acı olmadan çekildi gerçekden tavsiye ederim ben bukadar rahat çekildiysem herkez çekilebilir🤗

 • 25 Haziran 2021
  Tuba öznalçı

  Çok korkarak hsg çekimine gittim aşırı derecede muayene korkusu olan biriyim ama gerçekden çok memnun kaldım hiç ağrı acı olmadan çekildi gerçekden tavsiye ederim ben bukadar rahat çekildiysem herkez çekilebilir🤗çok çok teşekkür ederim

 • 25 Haziran 2021
  Tuba öznalçı

  Mrb bugün Çok korkarak hsg çekimine gittim aşırı derecede muayene korkusu olan biriyim ama gerçekden çok memnun kaldım hiç ağrı acı olmadan çekildi gerçekden tavsiye ederim ben bukadar rahat çekildiysem herkez çekilebilir🤗çok çok teşekkür ederim

 • 18 Ağustos 2021
  Lale Kızıllık

  5 sene evvel dış gebelik geçirmiştim, ameliyat yoluylan tüpümü birisini almışlardı. Ve tek tüple hamile kalamıyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle Hekimoğlu görüntüleme merkezine gittim. Allah razı olsun doktorlar gerçekten çok iyilerdi. HSG çektirdim ve 2 ay sonra mucize yaşadım. Şimdi dünyalar tatlısı oğlum var. Allah’ıma şükürler olsun! Bunun sebebide ever Allah sonra da Hekimoğlu görüntüleme merkezi diyorum! Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Hekimoğlu görüntüleme merkezine çok çok teşekkür ederim, çok sağolun!!!

 • 10 Eylül 2021
  Esra Naldemirci

  İstanbul’da bir çok görüntüleme merkezi vardır belki ama “HEKİMOĞLU” merkezi kadar işinin ehli,profesyonel ekibi,fiyatların uygunluğu,çalışanların ilgisi ve güler yüzlülüğü,kalitesi ve hijyen konusunda fazlasıyla titiz ve özenli davranan bir işletme.Hiç düşünmeden ve tereddüt etmeden gidin derim,Rahim filmimi çeken Elif Hanıma ve Emine Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım💐İYİ Kİ VARSIN HEKİMOĞLU🙏

 • 23 Eylül 2021
  Çiğdem Sakız

  Aşırı derecede korkularım vardı fakat işlem sırasında Elif Hoca ve Emine Hoca sayesinde korkularımı bi nebze kenara almayı başardım.. İşlem öncesinde detaylı bilgi verdiler sakinleştirip elimi tuttular ancak benim nabzım 100lere çıktı buda epey üzücü idi çünkü gecikmeli olarak başladık.. Tamamiyle şahsımla ilgili bi durum asla ve asla korkulduğu gibi değilmiş beni konuşturup dikkatimi dağıttılar o arada zaten bitti dediler yani asla kendinizi kasmaya,sıkmaya ve üzmeye gerek yok.. Bunu neye dayanarak söylüyorum hemen söyleyim.. Ben dişçi koltuğundan, MRdan ve kan almadan,serum takılmasında bile çok etkilenip kalkımışımdır.. Rabbim herkesin gönlüne göre versin.. Sonsuz güvenin Kuruma ve profesyonel ekibine şükranlarımı sunarım.. 🌸

 • 01 Aralık 2021
  Seda köse

  Bugün hsg çekimi için gittiğim merkezde Elif hnm’ın ilgi alakası yaklaşımı naifliği herşeyiyle mükemmel bir insandı o kadar kolay geçtiki emeği geçen Elif hnm ve Gamze hnma çok ama çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız 😍🌸

 • 11 Aralık 2021
  Meltem ben

  Bugün rahim filmi çekildim, tereddütsüz gidebilirsiniz, ağrı sancı yok sakın korkmayın 🙂 Teşekkürler Elif hanım ❤💯

 • 15 Aralık 2021
  Sibel Cakmka

  Daha dun hsg cekımımı yaptırdım hekımoglunda doktorum ilk soyledıgınde hsg cektırmen lazım die sureklı korkudan erteleyen ve canıda cok tatlı biri olarak korkarak girdiğim yerden gulerek cıktım busra hanım saolsun cok yardımcı oldu şiddetle tavsıye edıyorum hafıf regli gibi bi sancı haric hıcbısey anlamıyorsunuz. Tesekkurler hekımoglu 🙏

 • 30 Aralık 2021
  Merve

  Elif Hanım ve Büşra Hanım çekim işlemimi gerçekleştirdi. Çok tedirgin girdiğim çekim işlemine güle oynaya çıktım. Hiç acı ağrı yok. Korkmayın ekibe güvenin

 • 06 Ocak 2022
  Dilan

  Rahim filmi çekimi için en doğru adres diyebilirim. Elif hanıma güler yüzlülüğü, ilgisi, alakası için çok çok teşekkür ederim. 💐💐

 • 13 Ocak 2022
  Elif kaplan

  Rahim filmi nekadar ögrenebilirmiyim

 • 21 Ocak 2022
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba rahim filmi fiyatları ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321059 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 30 Ocak 2022
  Hande Aydın

  Elif Hanım ve tatlı asistanına çok teşekkür ediyorum. Korkarak gittiğim rahim filmi işleminden duygulandıran bi hassasiyetle ayrıldım. Sizin gibi insanlar iyi ki var..

 • 22 Mart 2022
  meral

  .. bugun hsg rahim filmi cekimi yapildi..herkes gibi bende heyecanla gittim..tatli dilli guler yuzlu rahim filmimi elif hanim cekti..agri sizi yok..cok kolay oldu..çevredekilerin söylemlere cok aldırış ermeyin.. bu arada beni rahim filmi çekimine hazirlayan kizil sacli guzel kiz sana da teşekkürler ilgin guler yuzun icin ..iyiki sizi tercih ettim..

 • 02 Nisan 2022
  Ezgi E.U.

  İki gün önce rahim filmi çektirdim.Elif Hanım çekimimi gerçekleştirdi,tahminimden çok kısa ve kolay bir işlem oldu eli gerçekten hafif ağrı hissetmedim.İşlem sonrası panik atak rahatsızlığım olduğu için tansiyonum düştü.Başta Elif Hanım ve çalışanlar o kadar ilgilendiler ki Allah hepsinden bin kez razı olsun onlar olmasa ne yapardım bilemiyorum.Gerçekten çok ilgililer benim iyi olduğumdan emin olana kadar başımdan ayrılmadılar.Arkadaşlarım 2 katı fiyat ile aynı işlemi başka yerlerde yaptırdı ama asla gerek yok hem uygun fiyatlı hem kaliteli çekim yapıyorlar hem de insanlıkları ,ilgileri mükemmel. Gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Elif Hanım ve tüm çalışanlara tekrar sonsuz kez teşekkür ediyorum.

 • 21 Haziran 2022
  Rumeysa dursun

  Rahim filmi cekilirken icine ilaç veriliorya o ilaçla tikali olan damarlar aciliyormu

 • 05 Temmuz 2022
  zeynep kömek

  Merhaba sizde rahim filmi çektirmiştim.dr tüpün biri tıkalı dedi siz açıyomusunuz ?

 • 06 Temmuz 2022
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba rahim filmi hsg de tıkalı olan tüpün açılması işlemi yapılmamaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

 • 23 Temmuz 2022
  Elif Za

  Çarşamba günü hsg çekimi yaptırdım. Normal muayeneden hiçbir farkı yok. Çok kısa bir işlem. Ayrıca hemen sonucu da çıkıyor. Hissettiğim maksimum acı veya sancı adet sancısı gibiydi. Zaten biz buna alışkınız. O yüzden asla ama asla kulaktan dolma bilgilerle ertelemeyin ve işlemden korkmayın. Korku aksine işinizi zora sokar. Teşekkür ederim…

 • 16 Ekim 2022
  Nazlı çiçek

  Merhabalar , merak ettiğim ve açıkçası beni korkutan yalnızca bir şey var ; işlem sırasında tek dişli kullanılıyor mu acaba ? Yardımcı olursanız çok sevinirim :((

 • 05 Ocak 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Her Rahim filmi hsg tetkiki için kullanılmıyor ama nadiren gerekli olduğunda kullanılıyor.

 • 26 Kasım 2022
  Tuğba acartürk

  Bende 1 ay önce falan çektirdim 2 tane bayan isimlerini bilmiyorum ama çok ilgili ve güler yüzlüler hemen bitti bende şaşırdım korkmayın ertelemeyin bende başta korkarak gittim ama ilaç verildiğinde kasık ağrısı hissediyosunuz sadece teşekkür ederim hem iyi fiyat hemde ilginiz için 🙂

 • 02 Aralık 2022
  Cansel

  Gerçekten ilk başta herkesin dediği yok zor geciyo falan denildi ama asla gerçekten çok memnun kaldım hem güler yüzlü hem sıcak kanlı olarak çok rahatladim hiç hissedilmedi bile aynı adet sancısı gibi hafif oldu ve geçti 5 dakika bile sürmedi çok teşekkür ediyorum herkese öneririm gönül rahatligiyla gidebilirsiniz ben biraz değil baya korku olarak gidip bu şekilde yorum yapıyorsam gerçekten çok iyi demektir tedirginliğim falan kalmadı 🙏🙏

 • 17 Ocak 2023
  Aydanur Apaydın

  Bugün rahim filmi çekimim yapıldı gerçekten çekim yapan doktor ve ekibi güler yüzlü. 5-6 dklık bir işlemdi zaten adet sancısı kadar bile bi acı hissetmedim gitmeden önce ağrı kesici kullandım.Bir çok yere fiyat sordum çok uçuk fiyatlar söylendi.Yani sonuç olarak hem fiyat açısından hemde güven açısından kesinlikle tavsiye ediyorum.Hiç korkup stres yapmaya gerek yok

 • 30 Ocak 2023
  Vusala Ahmadova

  Elif hanim cok tesekkur ederim size, cok korkuyordum ama korkacak bir sey yokmus, gercekden agrisiz bir islem iyi ki anestezili yaptirmamisim. Cok profesyonel bir hekimsiniz,keske her kes sizin gibi isini hakkiyla yapsa

 • 13 Temmuz 2023
  Hicret çiçekliyüz

  Rahim filmi ücreti ne kadar acaba

 • 10 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi hsg çekimi yapılmaktadır. Rahim filmi hsg çekimi fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 15 Ağustos 2023
  Hatice bahar

  Merhabalar ben HSG rahim filmi çekeceğim 4ay önce çektim HSG rahim filmi iyi çekim olmadı benim doktorum yine cekmememi benden istedi

 • 10 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde HSG rahim filmi çekimi yapılmaktadır. HSG rahim filmi çekimi fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 19 Ağustos 2023
  Meltem

  Rahim filmi için gittim açıkçası korkarak gittim ama filmi çeken Elif Hanıma çok teşekkür ederim. İşlemin başladığını ve bittiğini anlamadım bile . Gidecekler varsa asla korkmasinlar . Sıfır ağrı sıfır acı .

 • 08 Kasım 2023
  selin

  Merhaba görüntüleme merkezinizde rahim filmi çekimi yapılıyor mu ?

 • 11 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi incelemesi yapılmaktadır. Rahim filmi hsg fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 09 Kasım 2023
  fidan

  merhaba görüntüleme merkezinizde rahim filmi hsg çekimi yapılıyor mu ?

 • 11 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi incelemesi yapılmaktadır. Rahim filmi fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 09 Kasım 2023
  naciye

  Merhaba görüntüleme merkezinizde rahim filmi hsg çekimi yapılıyormu ?

 • 11 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi incelemesi yapılmaktadır. Rahim filmi fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 09 Kasım 2023
  miyase

  Merhaba görüntüleme merkezinizde rahim filmi çekimi yapılıyormu yapılıyorsa randevu alabilirmiyim ?

 • 11 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi çekimi yapılmaktadır. Rahim filmi hsg fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 10 Kasım 2023
  yeliz

  rahim filmi hsg çekimi yapılıyor mu

 • 11 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi hsg incelemesi yapılmaktadır. Rahim filmi hsg fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 10 Kasım 2023
  ramzi

  rahim filmi hsg çekimi yapılıyor mu ?

 • 11 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi hsg incelemesi yapılmaktadır. Rahim filmi hsg fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 10 Kasım 2023
  Kerim

  rahim filmi hsg çekimi yapıyormusunuz?

 • 11 Kasım 2023
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba görüntüleme merkezimizde rahim filmi hsg çekimi yapılmaktadır. Rahim filmi hsg fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359214295 nolu whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

 • 14 Aralık 2023
  Simge yıldırım

  Rahim filmi çektrdim büyük korku vardı ama o kadr ilgililerki özellikle elif hanım yaklaşımı ve o kadar iyiydiki tavsiye ederim

 • 14 Aralık 2023
  Simge yıldırım

  Rahim filmi çektrdim büyük korku vardı ama o kadr ilgililerdi tavsiye ederim

Görüşlerinizi bildiriniz.