Açık Emar

Merkezimizde faaliyete geçen açık MR ile artık kapalı alan korkusu olan hastalarımız da ,  gürültüsüz konforlu bir şekilde çekim yaptırabilmektedir.

Hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi yöntemlerinde önemli ölçüde ilerleme kaydedildiği günümüz dünyasında, artık radyo dalgaları yoluyla hastaya acı, ağrı hissettirilmeden, yan etkileri minimuma indirgenmiş şekilde hastalık tespitleri yapılabilmektedir. Bunlardan birisi olarak kabul edilen MR , radyo dalgalarını kullandığı için tıp merkezleri tarafından tercih edilen cihazlar arasında yerini almaktadır. Açık MR sistemleri, bu görüntüleme teknolojisini bir adım daha ileriye taşımakta ve çeşitli sorunlarından dolayı MR çektirme sorunu yaşayan hastaların sıkıntıları da bu sayede çözülmüş olmaktadır.

Açık emar sistemlerinde açık geniş daha ferah ve daha az gürültülü bir ortamda inceleme gerçekleşir. Kapalı alan korkusu olan ya da kaygı dereceleri yüksek olgularda , nefes darlığı çeken düz ya da başını yükseltmeden yatamayan hastalarda kooperasyon güçlüğü çekilen çocuk (pediatrik) olgularda açık emar rahat konforlu bir ortam sunar.

Peki Açık MR’ı kimler tercih etmelidir?

Astım, kalp, tansiyon hastalığı bulunan kişiler için açık alanda MR çekimi yapılması daha rahatlatıcı olmaktadır. Bunun dışında ise, belirli bir kilonun üzerinde olan kişiler de kapalı MR cihazında ciddi sorunlar yaşadıklarından dolayı uzman doktorlar tarafından AÇIK MR çekimine yönlendirilmektedir. Açık MR yönteminde hastanın başı tamamen dışarıda kalmaktadır.  

Kapalı MR tetkiklerinde hastanın en büyük sıkıntısı bu tetkikin tünel gibi kapalı bir alanda yapılması idi. Açık Sistem MR’da hastanın dört tarafı tamamen açıktır. Bu durum kapalı mekan korkusu olan kişiler, nefes darlığı çekenler,  kilo problemi olanlar, özellikle de çocuk ve yaşlı hastalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Hastanın rahat ve geniş bir alanda tetkik yapılmaktadır. Hasta yakını da tetkik esnasında hastanın yanında kalabilmektedir.

Açık ( Open MRI) Emar’ın konforu artıran üstünlükleri

Hastalarımıza  uyutma yada anestezi gerekmeden tetkik yapılabilir.
Çocuk hastalarımız için daha önemli olan hastalarımızın yakınları tetkik sırasında refakatçi olarak kalabilirler.
İşlem sırasında hastalar, yakınları ile konuşabilir, dergi okuyabilir, müzik dinleyebilirler.
Açık Sistem MR’da astımlı, kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan hastalar daha rahat tekik yaptırabilirler.

Açık Emar Kimlere Yapılmalıdır?

Normal MR cihazı ile çekimi yapılamayan diz protezi, kalça protezi olan hastalar ile kırık sonrası ameliyat ile vücuda plak, vida konulan hastalara AÇIK MR’da rahat ve güvenli bir şekilde işlem yapılabilmektedir.

acik emar 01 mr acik emar 02 mr acik emar 03 mr

Dr.Abdullah Cevahir
Radyoloji Uzmanı
Hekimoğlu Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Yorumlar

 • 18 Haziran 2019
  Adeviye

  Benim kapalı alan fobim var keşke ülke genelinde bu emar kullanılsa.daha ferah ve korkmadan emar çektirirdik.ben iki kez emara girdim çıktığımda bütün vücudumu titreme alıyor icerdeykende kalbim duracakmış gibi oluyorum

 • 22 Nisan 2020
  Gulcan aslan

  Beyinden emar.fiyati

 • 22 Nisan 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba beyin emar çekimi fiyat ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 05 Haziran 2020
  Cumali demirel

  Sayın hocam açık mr de kol dirsek çekimi yapılıyor mu.

 • 05 Haziran 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  Merhaba açık mr da kol mr ve dirsek mr görüntülemeleri yapılmaktadır.

 • 26 Haziran 2020
  GÜLPERİ KÖPRÜBAŞI

  merhaba beyinden ilaçlı açık mr fiyatınız nedir ?

 • 27 Haziran 2020
  Hekimoğlu Görüntüleme

  merhaba ilaçlı beyin açık mr fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321060 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.