teknolojik tıp ve ultrason

Tıp,Teknoloji,Ultrason

Gelişen teknoloji bazı durumlar da hala daha gelişimini sürdürmektedir. Özellikle ultrason alanında bu gelişim daha da bariz bir hale gelmiştir. Adı üstünde dört k gelişen teknolojik gelişmelerde en son icat edilmiş alanlardan bir tanesidir.

Genel itibariyle bir görüntünün çok daha fazla boyutlu kısmının ekrana yansıtılabilmesi anlamına gelmektedir. Bu arada ki farkı yaratan ise gönderilen frekansın dalga boyunun sıklaşarak daha da net görüntüler elde edilmesi şeklinde anlatılabilir.

Ultrason ekranı bebeğinizi ilk kez gördüğünüz onunla ilk kez tanıştığınız yerdir. Bu özellikleri ile de oldukça özel bir alandır. Bu sebeple de değişen tıp teknolojisinin son mucizeleri size çok daha etkili bir karşılama durumu sunmaktadır.

Kapalı Emar Rezonast

Kapalı emar gibi teknolojik alanda devrim yaratan icatların kullanılmaya başladığı dönemler, yirminci ve yirmi birinci yüz yıl arasında bir dönem olarak işaretlenebilmektedir.

Özellikle bu tarz cihazlarının çalışma teknikleri basit olarak birbirine benzese de profesyonel açıdan oldukça farklılık göstermektedirler. Hal bu ki neredeyse kendine vasıflı bir sağlık kuruluşu diyen her bölüm içinde vazgeçilmez cihazlardır.

Emar cihazı genel prensip olarak manyetik alanların çalışma prensibine dayanmaktadır. Daha doğrusu bu cihaz için dev bir mıknatıs dersek yanılmış olmayız sanırım.

Bu mıknatıs çok güçlü bir şekilde bir rezonans oluşturmaktadır bu rezonansta vücudunuzda bulunan buna duyarlı özellikle hidrojen atomlarını harekete geçirerek çok kaliteli bir görüntü almayı mümkün kılmaktadır.

Elbet çeşitli sebeplerle bir çoğunuz hastanelere başvurmuşsunuzdur. Nasıl ki doktorunuza ve size yönettiği teşhislere güveniyorsanız; doktorlarınızda bu teknolojik aletlerin gösterdiklerine ve oradan aldıkları bilgiler sayesinde hastalığınıza teşhis koyabileceklerine güvenirler.

Özellikle kapalı emar cihazının ortaya çıkardığı neredeyse kusursuz taramaların verdiği görüntüler sayesinde oldukça etkili bir teşhis koyma durumu söz konusudur.

İlginizi Çekebilir  Akciğer tomografisi

https://hekimoglugoruntuleme.com/acik-emar/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar

Görüşlerinizi bildiriniz.