Açık emar nedir ? Açık emar fiyatları ?

Merkezimizde faaliyete geçen açık emar ile artık kapalı alan korkusu olan hastalarımız da ,  gürültüsüz konforlu bir şekilde çekim yaptırabilmektedir.

Hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi yöntemlerinde önemli ölçüde ilerleme kaydedildiği günümüz dünyasında, artık radyo dalgaları yoluyla hastaya acı, ağrı hissettirilmeden, yan etkileri minimuma indirgenmiş şekilde hastalık tespitleri yapılabilmektedir. Bunlardan birisi olarak kabul edilen emar , radyo dalgalarını kullandığı için tıp merkezleri tarafından tercih edilen cihazlar arasında yerini almaktadır. Açık  emar sistemleri, bu görüntüleme teknolojisini bir adım daha ileriye taşımakta ve çeşitli sorunlarından dolayı emar çektirme sorunu yaşayan hastaların sıkıntıları da bu sayede çözülmüş olmaktadır.

Açık emar sistemlerinde açık geniş daha ferah ve daha az gürültülü bir ortamda inceleme gerçekleşir. Kapalı alan korkusu olan ya da kaygı dereceleri yüksek olgularda , nefes darlığı çeken düz ya da başını yükseltmeden yatamayan hastalarda kooperasyon güçlüğü çekilen çocuk (pediatrik) olgularda açık emar rahat konforlu bir ortam sunar.

Peki açık emarı kimler tercih etmelidir?

Astım, kalp, tansiyon hastalığı bulunan kişiler için açık alanda emar çekimi yapılması daha rahatlatıcı olmaktadır. Bunun dışında ise, belirli bir kilonun üzerinde olan kişiler de kapalı emar cihazında ciddi sorunlar yaşadıklarından dolayı uzman doktorlar tarafından  açık emar çekimine yönlendirilmektedir. Açık emar  yönteminde hastanın başı tamamen dışarıda kalmaktadır.  

Kapalı emar tetkiklerinde hastanın en büyük sıkıntısı bu tetkikin tünel gibi kapalı bir alanda yapılması idi. Açık Sistem emar’da hastanın dört tarafı tamamen açıktır. Bu durum kapalı mekan korkusu olan kişiler, nefes darlığı çekenler,  kilo problemi olanlar, özellikle de çocuk ve yaşlı hastalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Hastanın rahat ve geniş bir alanda tetkik yapılmaktadır. Hasta yakını da tetkik esnasında hastanın yanında kalabilmektedir.

Açık ( Open MRI) emar ın konforu artıran üstünlükleri

Hastalarımıza  uyutma yada anestezi gerekmeden tetkik yapılabilir.
Çocuk hastalarımız için daha önemli olan hastalarımızın yakınları tetkik sırasında refakatçi olarak kalabilirler.
İşlem sırasında hastalar, yakınları ile konuşabilir, dergi okuyabilir, müzik dinleyebilirler.
Açık Sistem emarda astımlı, kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan hastalar daha rahat tekik yaptırabilirler.

Açık MR  birçok  ortopedik yaralanmanın teşhisinde   yardımcıdır. Röntgen filmi bize hastanın kemiğini net bir şekilde gösterebilir.  Ancak   tendon, kas ve bağları görüntüleyebilmek için MR  görüntüleme gereklidir. ACL veya MCL yırtıkları, Rotator Cuff yırtıkları ve dekompresyon veya lomber spinal füzyon gibi omurga tedavisi gibi durumların teşhis edilmesinde yardımcı olur. MRI makineleri ayrıca beyin taramaları ve enfeksiyon veya tümörü ekarte etmeye yardımcı olmak için de kullanılabilir. 1980li yıllarda geliştirilen MR, ortopedik yaralanmaların tanısında hayati bir rol oynamaktadır .

Açık emar için nasıl hazırlanılmalı ?

İncelemerin çoğuna   normal kıyafetlerle  girebilirsiniz. Mümkün olduğunca az metal içeren rahat kıyafetler giymeniz (çıt çıtlar, fermuarlar, düğmeler, kemerler, tokalar, vb.)  uygun olacaktır. Takı, saatler ve kolyeler, pierceringler  emar odasına girmeden çıkarılmalıdır.   İnceleme  sırasında tuvalet ihtiyacı oluşmaması  için muayene öncesi bol miktarda sıvı içmemeniz önerilir.

Manyetik alanda bazı metal nesnelerle ilişkili potansiyel zararlı etkiler nedeniyle aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz, MRG uzmanına bilgi vermelisiniz: kalp pili ,  metal implantlar, intrauterin cihazlar, anevrizma klipsleri

Açık emar incelemesi nasıl gerçekleştirilir ?

Emar incelemesi için başvurduğunuzda  inceleme ile ilgili kısa bir mülakat sonrasında emar incelemesine alınırsınız .  Açık MR’da büyük bir mıknatıs kullandığımız için görüntüleme odasına hiçbir metalik nesne veya cihaz giremez ve dışarıda bir dolapta saklanması gerekir.

Hastalar, özellikle bizim gibi açık bir ünitede, MR  muayenesinin  ne denli kolay ve rahat bir deneyim olduğunu gördüklerinde şaşırmaktadırlar. MR incelemesi sırasında sizden sadece  dinlenmeniz ve uzanmanız  istenecektir.

Emar incelemesi , incelemenin  karmaşıklığına bağlı olarak 30-60 dakika arasında sürer. MR sırasında, komşu bir odadaki MRTeknisyeni tarafından dikkatli bir şekilde izleneceksiniz. Herhangi bir şeye ihtiyacınız olursa, teknisyen  yardım için orada olacaktır.

 acik emar 03 mr acik emar 02 mr

Adres : Millet Caddesi No:71 Seyrankaya Apartmanı Kat:1 Fındıkzade – İSTANBUL (Yapı Kredi Bankası Üstü)

Telefon :
0212 632 10 59 – 05359214295

roflbot-4Whatsapp:05359214295

Yorumlar

Görüşlerinizi bildiriniz.