neden ultrasona girmelisiniz

İç Hastalıkları ve Ultrason

İç hastalıklarda özellikle tahlil ve teşhislerde gerekli kesinlik sağlanamamışsa mecburi olarak ultrason cihazı ile bir kez daha tarama yapılması elzemdir. Bu şekilde de doktor hastalığın kökenini daha net tespit edebilecek ve devamında en uygun tedaviyi buna göre uygulayabilecektir.

Ultrason cihazı ise biraz daha basit bir sistemsel teknik içermesine rağmen tamamen farklı bir çalışma metodu içermektedir. Gerek ultrason gerek kapalı emar cihazları sayesinde bir hastalığın tanısında oldukça faydalı hizmetler sunmaktadırlar.

Bu sayede günümüzde insanların ömürleri uzarken hastalıkların çaresizliği karşısında kalma durumu da doktorlar için kapanmaya başlamıştır. Bu şekilde de hastalığınızın tanınmasında oldukça mühim bir görevi üstlenmiş olur.

Tıp ve Ultrason

İşte bu bağamda gözden kaçmaması gereken tıp ilerlemeleri günümüz de neredeyse bütün doktorların ve hastanelerin vazgeçilmezidir. İç hastalıkların tespitinde oldukça hayati bir önem taşımaktadırlar.

Ultrason teknolojisinin genel çalışma prensibi bütün olarak ses frekanslarını kullanmasından geçmektedir. Öyle ki günümüzde dört boyutlu olanlarına kadar geliştirilmiştir.

Bu cihaz bakılması istenen bölgenin üzerinde gezdirilerek gönderdiği ses frekanslarının çarptığı alanları betimleyerek bir görüntü oluşturur ve çok daha hassas cihazları sayesinde bu kısımları ekrana yansıtır.

Böylece doktorunuz içinizde neler olup bittiğini çok daha net ve açık şekilde gözlemlemiş olur. Bu sayede de hastalığınızın tanınmasında oldukça mühim bir görevi üstlenmiş olur.

Radyasyon ve Kapalı Emar

Özellikle hastaların radyasyon konusunda ki bazı endişeleri ise bu cihazların kullanım alanı ve sahası genişledikçe boşa bir serzeniş olmaktan öteye geçmemektedir.

Kapalı emar öyle ki hali hazırda güneşten bile aldığımız radyasyon oranına yakın bir orana maruz kalmada tabi ki çok uzun sürelerde olamamak koşuluyla zararlı bir yan yoktur. Bir de iyice gelişen dönemde aynı cihazın minimum derece de neredeyse yok denecek ölçüde radyasyon yayanları da mevcuttur.

İlginizi Çekebilir  B ve T Hücre Tarama Testi

https://www.hekimoglugoruntuleme.com/ultrason/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar

Görüşlerinizi bildiriniz.