kapalı emarın yenilikleri kolaylığı

Gelişmekte Olan Teknoloji ve Emar

Gelişmekte olan teknoloji kuşkusuz tıp alanında kendini en iyi şekilde göstermektedir. Geçmiş zamanlarda tıp bilimi genel de biyoloji ve kimya gibi bölümlerde ki gelişmeleri kendine uyarlamada daha etkin olsa da günümüzde buna fiziğinde katılmasıyla birlikte çok daha etkili bir teşhis tanı mekanizması kurulmuş olmaktadır.

Özellikle kapalı emar cihazları hemen hemen tam olarak bu sistemler üzerinde çalışmaktadır. Tesla’nın keşfi olan radyo dalgaları ve onların gündelik hayatta kullanılması ilkeleri üzerinden günümüzde gelişen teknoloji bizi emar cihazlarında ki mükemmel değişime kadar getirmiştir.

Hamilelerde Emar

Özellikle hamile olanların ve ya bu durumu anlamak isteyenlerin çok yakından tanıdığı bir cihazdır ultrason.  Öyle ki karnınıza sürülen soğuk jelden üzerinde gezen aletle kadar bir çok aksamı size tanıdık gelecektir adını duyduğunuzda.

İşte bu sebeple özellikle yeni doğum alanlarında vazgeçilmez bir cihaz halindedir. Genel çalışma prensibi olarak ses dalgalarını kullanan bu cihazın görüntü şemasına da alışıksınızdır.

Tam olarak göremeseniz bile özellikle neye baktığını bilmeyen kişilerde anlamak zordur. Ancak dört boyutlu ultrason bu durumu bir tık öteye taşıyarak çok daha kaliteli ve hatta renkli görüntüler sunabilmektedir size.

Emar ve Radyasyon

Öncelikle ct taramalarında olduğu gibi belli bir radyasyona maruz kalmanızı engeller. Çünkü genel çalışma prensibi ses dalgaları üzerine kuruludur. Vücudunuzun belli bölgelerine gönderilen ses dalgaları ihtiyaç olunan frekanstaki alanlarına çarpıp geri döndüğünde bu ekrana belli başlı şekiller ve görüntüler iletmektedir.

Bu iletimin ardından da doktor ihtiyacı olan görüntüyü bu sayede görebilmektedir. Özellikle bedeninizin içini açmadan direkt üst kısmından herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmaksızın bunu uygulayabilmektedir.

Hareketsiz bir şekilde duruma göre değişen sürelerde ki genelde yirmi beş ila kırk beş dakika arasında bir sürede bütün vücutları ve ya sadece odaklanan bölgeler kemiklerinin içinde ki hale kadar en ince ayrıntısına kadar doktorlarının ekranında belirecektir.

İlginizi Çekebilir  Ultrason ile Tanı ve Tedavi Nasıl Yapılır?

https://hekimoglugoruntuleme.com/acik-emar/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar

Görüşlerinizi bildiriniz.