gelişen tıp teknolojisi ve ultrason ile kapalı emar

Ultrasonda Gelişmeler

Bu cihazların ilki olan ve bakılması istenen bölgenin üzerinde gezdirilerek gönderdiği ses frekanslarının çarptığı alanları betimleyerek bir görüntü oluşturur ve çok daha hassas cihazları sayesinde bu kısımları ekrana yansıtır.

Ultrason gibi cihazların icadı sayesinde ve bunun daha sonraları günümüzde ki haline değin geliştirilerek yaygınlaştırılması sayesinde çok daha başarılı bir tıp bilimi ortaya çıkmıştır.

Bu cihazları var eden teknolojinin keşfedilmesi en az tıp için çığır açan penisilinin keşfi kadar önemli bir dönüm noktası olarak görülebilmektedir. Bu arada ki farkı yaratan ise gönderilen frekansın dalga boyunun sıklaşarak daha da net görüntüler elde edilmesi şeklinde anlatılabilir.

Tüm bunların ardında en önemlisi olarak karşımıza çıkan sonuç hastalıkların en büyük tanı imkanı bu şekildedir ve hata payı bırakmaksızın tedavide çok önemli bir basamaktır.

Tıpta Neden Ultasona İhtiyaç Var?

Bu sayede de hastalığınızın tanınmasında oldukça mühim bir görevi üstlenmiş olur. Benzer amaçla çalışan bir diğer gelişmiş araç ise kapalı emar cihazıdır. Bu cihaz diğer seçeneklerden çok daha kapsamlı ve kaliteli bir tanı imkanı sunmaktadır.

Oluşturduğu manyetik rezonans sayesinde bedeninizin içinde ki neredeyse bütün alanların detaylı bir krokisini çıkarabilmeye yarayacaktır. Genel olarak büyük bir kazanı andıran bu yapı daha çok manyetik alanların prensipleriyle çalışmaktadır.

Yarattığı manyetizma vücudunuzda ki atomların hareket etmesini ve bu sayede çok daha görüntüler elde edilmesi üzerine kurulmuş bir sisteme sahiptir. Bu sayede de tedavi için gerekli tespitin yapılması sağlanır. Öncelikle ise ct taramalarında olduğu gibi belli bir radyasyona maruz kalmanızı engeller. Çünkü genel çalışma prensibi ses dalgaları üzerine kuruludur.

Vücudunuzun belli bölgelerine gönderilen ses dalgaları ihtiyaç olunan frekanstaki alanlarına çarpıp geri döndüğünde bu ekrana belli başlı şekiller ve görüntüler iletmektedir. Bu iletimin ardından da doktor ihtiyacı olan görüntüyü bu sayede görebilmektedir.

https://hekimoglugoruntuleme.com/acik-emar/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar

Görüşlerinizi bildiriniz.