Görüntüleme merkezi nedir ?

Hastaların hastalık ve şikayetlerin in teşhisine yardımcı olmak için, doktorlar  çeşitli görüntüleme yöntemlerine sıklıkla ihtiyaç duyarlar . Bu hizmeti kolaylaştırmak ve hızlandırmak için tıbbi görüntüleme merkezleri gereklidir. Yapılabilecek görüntüleme türleri arasında röntgen, ultrason, renkli ultrason , emar , bilgisayarlı tomografi  be bunlara benzer görüntüleme yöntemleri vardır.  Bunları değerlendirmek için radyoloji alanında uzman doktorlar bulunur.

Hastanelerde kendi görüntüleme olanakları bulunsa da , birçok medikal görüntüleme merkezi hastane tesislerinden bağımsız olarak bulunur. Sağlık hizmeti talebi arttıkça ve hastalar, daha küçük, daha erişilebilir alanlarda  tanı görüntülemeleri yaptırmayı daha uygun bulduklarından  bağımsız görüntüleme merkezleri sağlık sektöründeki yerini almıştır.  Çoğu hastaneler ve tıp merkezleri  de  bu görüntüleme hizmetlerini veriyor olsalar da daha küçük bir medikal görüntüleme merkezi tipik olarak belirli bir görüntüleme tipinde uzmanlaşacaktır. Örneğin  2. Düzey ayrıntılı fetal ultrason ,  rahim filmi ,  meme görüntüleme , emar görüntüleme gibi .

Tıbbi görüntüleme merkezi , bir hastanede , tıp merkezinde,   doktor muayenehanesinde veya bağımsız bir tesiste bulunuyorsa da, görüntüleme teknisyenlerinin doğru şekilde eğitilmesini ve prosedürün uygulanması için yasal lisansa ve kimlik bilgilerine sahip olmasını sağlamak için akredite edilmelidir. Bilinen bir sağlık ağıyla bağlantılı bir tesisin akredite edilmesinin olasılığı düşüktür.

Hekimoğlu Görüntüleme  Merkezi 30 yıldır  Fatih  Fındıkzade bölgesinde sağlık sektöründe hastalarına görüntüleme hizmetleri sunmaktadır.

Hekimoğlu Görüntüleme Merkezi , Uzm. Dr. Abdullah Cevahir yönetiminde profesyonel, dinamik ve güleryüzlü personeli ile ileri teknoloji cihazlar kullanarak tıp ilkelerine saygılı, bilimsel ve sağlıkta kalite anlayışından ödün vermeden Fındıkzade bölgesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Hekimoğlu Görüntüleme Merkezi nde yapılan radyolojik incelemelerinizin sonuçlarını aynı gün içerisinde alabilirsiniz.

Hekimoğlu Görüntüleme Merkezi nde yapılan tetkikler;

Emar ( Manyetik Rezonans Görüntüleme )

Multislice Bilgisayarlı Tomografi

UltrasonRenkli Doppler Ultrason

4 Boyutlu Ultrason

Dijital Mamografi

Diş Tomografisi ( Dental Volumetrik Tomografi – 3D VT)

Panoramik – Sefalometrik Röntgen

Direk  ve Kontrastlı Röntgen Tetkikleri

Ağrısız Rahim Filmi -HSG

Ultrason Eşliğinde Biyopsi İşlemleri

Kemik Dansitometri

Laboratuvar

Yorumlar

Görüşlerinizi bildiriniz.